רבים מאתנו חיים עם הפרעת קשב וריכוז. חלקנו מאובחנים וחלקנו אולי כלל לא יודעים כי להעדר יכולתנו להתרכז יותר מאשר שניות אחדות במטלה כלשהי יש שם, וקיים מענה טיפולי להתמודדות עמה. חרף הפרעה זו, שמקורה נוירולוגי או סביבתי, הלוקים בה עשויים להצליח בתחומים רבים -
וישנם אנשים ידועים שאובחנו כלוקים בהפרעה זו. באמצעות כלים וטכניקות שונות ניתן כיום מענה טיפולי אפקטיבי ללוקים בתופעה זו. ניתן לרסן ולמתן את ההתנהגות שמעידה על חוסר קשב וריכוז.

הפרעות קשב וריכוז באות לידי ביטוי בהתנהגות היפראקטיבית, בחוסר שקט ועוד. אחוז הלוקים בה נאמד  ב- 5% - 10% מהאוכלוסייה. אחד ממאפייניה הוא קביעותה: זו תופעה שמלווה את הלוקה בה כל חייו, אף שניתן, כאמור, למתן את ביטוייה ואת השפעתה על חיי הלוקים בה ולאפשר להם להיות פעילים, יצירתיים, ולחיות חיים מלאים ומאושרים.

הפרעת קשב וריכוז עשויה לבוא לידי ביטוי בכל תחומי החיים, לרבות ביחסים הבין אישיים, בעבודה ובלימודים. שיטת טומטיס מציעה מענה טיפולי ללוקים בתופעה, באמצעות גירוי צלילי, המטפל ביכולת ההקשבה של המטופל. ישנם אנשים רבים, מבוגרים וילדים אשר הטיפול באמצעות שיטת טומטיס עזר להם מאוד ולפעמים אף פתר את הבעיה לחלוטין. שיטת טומטיס מטפלת בילדים ומבוגרים בין אם הם נוטלים ריטלין ובין אם לא. הפרעות קשב וריכוז הן אתגר למטפלים, השוקדים כל העת על פיתוח דרכי למידה ייחודיות שיאפשרו לתלמידים הלוקים בהפרעות אלה להביא לידי ביטוי את הפוטנציאל הגלום בהם. למשפחה יש תפקיד חשוב בסיוע למי מילדיה הלוקה בתופעה. סביבה מבינה ותומכת, המחזקת את הביטחון העצמי ואת האמונה ביכולת להצליח מהווה תרומה חשובה מאין כמוה.

מבוגרים רבים שאובחנו כלוקים בהפרעה זו מנהלים אורח חיים רגיל, שאינו נפגם בשל לקוּתם.
יצוין, כי במקומות עבודה לא מעטים שבהם עובדים ומתפקדים כמיטב יכולתם אנשים בעלי הפרעת קשב וריכוז הם זוכים לא רק להכרה אלא אף לתנאי עבודה המאפשרים להם לתפקד חרף הלקות.


הפרעת קשב וריכוז – הגירוי לנוע ולזוז הפרעת קשב וריכוז – הגירוי לנוע ולזוז
 
מלא פרטים כאן בכדי שנוכל ליצור איתך קשר