מאחר שלא מעט מהלוקים בהפרעת קשב וריכוז (ADD) מתגלים כבעלי שמיעה תקינה אבל הקשבתם לקויה – אחת משיטות הטיפול הייעודיות האפקטיביות ביותר היא שיטה המאפשרת חידוד עיבוד שמיעתי והקשבה. שיטת טומטיס נותנת מענה ממוקד לתופעה. זה מכבר הוכחה יעילותה כאחת מדרכי הטיפול בהפרעת קשב וריכוז הטובות ביותר.

דרכי טיפול ב ADD

השיטה מאפשרת לעבד את השמיעה ולשפר את שיווי המשקל – הפיזי ונפשי.  היא מעצימה את הביטחון העצמי, מזמנת מצבים שבם המטופל חווה הצלחה ובעיקר – משפרת, לא אחת באופן דרמטי, את כישורי השפה ובתוך כך את הקשרים החברתיים והבין אישיים התורמים לחיזוק הביטחון העצמי ולשיפור הדימוי העצמי.

הטיפול שלנו בעקבות אבחון קשב וריכוז הינו טבעי לחלוטין, ללא תרופות או תופעות לוואי כלשהו. הטיפול מבוסס על תוכנית אישית פרקטית וממוקדת של גירוי צלילי בעזרת המכשירים הייעודיים המתבצעת בבית, בשילוב מפגשי ליווי הכוללים בדיקות הקשבה, ייעוץ והכוונה.

שיפור דרמטי לאחר הטיפול:

מבין דרכי טיפול בהפרעת קשב וריכוז, שיטת טומטיס תורמת ערכים מוספים רבים הודות לגירוי הצלילי המבוצע באמצעות מכשור ייחודי בעל תוצאות מופלאות ה- SOLISTEN הנייד הנמסר לשימוש ביתי לפרקי זמן מוגדרים מראש. הינו פיתוח ייחודי ומתקדם של טומטיס העולמית, וכולל מסך מגע ואוזניות. המכשיר יוצר גירוי צלילי דרך מוזיקה ייחודית שלה מאזין המטופל באוזניות. המוזיקה במכשיר מושמעת  על פי השיטה הייחודית שפיתח ד"ר אלפרד טומטיס, ומעוררת את אפקט הגירוי הצלילי הרצוי.

 

דרכי טיפול ב add

שיפור בהקשבה תורם לשיפור הוויסות הגופני והתחושתי, ומאפשר, כאמור, שיפור מהותי ומשמעותי בתהליך הלמידה, בהפנמת תוצריו וכתוצאה מכך למיצוי מרבי מהלימודים.


דרכי טיפול ב ADD בשיטת טומטיס נותנות מענה למכלול ממדי האישיות והיבטיה השונים. אנשים בכלל וילדים בפרט אשר טופלו בשיטה זו מדווחים על שיפור בשיווי המשקל, שיפור הקול וההבעה, מיקוד ממושך ואפקטיבי יותר במטלות הלימודיות, ובאופן כללי – שיפור ברמת האנרגיה והמוטיבציה, השגת מחשבה בהירה יותר, שיפור בבקרה ושליטה עצמית, יכולת להתחייב, לקחת אחריות, לסמן מטרות ולחתור אליהן.

למכשור ה- ®SOLISTEN קיימים שני דגמים שונים, ורק אנשי מקצוע מומחים בשיטתנו רשאים להתאים את השימוש בו לאחר אבחון קשב וריכוז  ולתת ליווי בתהליך. מכשיר נוסף הנקרא FORBRAIN, משלב בין מיקרופון בעל פילטר דינמי לאוזניות מוליכות עצם. מכשיר זה מבוסס על עקרונות השיטה, יוצר שיפור באופן בו אנו שומעים את קולנו ומהווה השלמה נפלאה לטיפול. בשונה ממכשיר ה-®SOLISTEN, את מכשיר ה- FORBRAIN ניתן לרכוש.

מבחן התוצאה:

שיטת טומטיס מעידה, במבחן התוצאה, עד כמה חשובים וקריטיים הם זיהוי הבעיה ואבחונה. כאשר מתברר כי הפרעת קשב וריכוז קשורה בליקוי באיכות ההקשבה, ניתן לתת מענה טיפולי מיטבי אימוני הקשבה באמצעות גירוי צלילי בליווי הדרכה, ייעוץ ומעקב.


כאשר בוחנים את התוצאות המושגות בשיטת טומטיס לטיפול בהפרעת קשב מגלים כי השפעתו היא באופן שבו היא מחוללת שינוי מהותי, טבעי ויציב באיכות ההקשבה של המטופל. הקשבה איכותית מקרינה על כל ממדי האישיות והחיים הופכים נוחים יותר.


 

הפרעת קשב וריכוז -דרכי טיפול  דרכי טיפול ב add
מלא פרטים כאן בכדי שנוכל ליצור איתך קשר