כאשר כל החושים פועלים בהרמוניה זה עם זה ומאפשרים תגובה מתאימה של האדם על גירויים שונים, מתקיים באופן טבעי ויסות חושי תקין. אנשים בעלי ויסות חושי תקין מקבלים תמונה מלאה על המציאות ופועלים בה באופן טבעי ונורמטיבי.


הויסות החושי הינו תפקוד נוירולוגי תקין. הודות לו ניתן ליצור תמונת מציאות כוללת וקוהרנטית, לארגן את המידע החושי ולהתנהג על פי הנורמות המקובלות. על פי רוב הויסות הוא מובנה וטבעי. ילדים שהתפתחותם התקינה תואמת את גילם, נוהגים באופן טבעי.
ויסות חושי נדרש ליצירת אינטגרציה בין חושית. הוא מהווה בסיס ללמידה. ילדים שהויסות החושי שלהם פגום, נתקלים בקשיים ובבעיות התנהגותיות שונות המעיבות על התפתחותם התקינה בכלל ובלימודים בפרט.


ילדים הלוקים בויסות חושי בלתי תקין יכולים לקבל מענה טיפולי אפקטיבי באמצעות שיטת טומטיס. השיטה בנוייה מתוכנית אישית של גירוי צלילי יחד עם מעקב, הדרכה ייעוץ והכוונה על ידי אנשי מקצוע מוסמכים המיישמים את השיטה.


הגירוי הצלילי מופק על ידי מכשיר ייעודי ((SOLISTEN TC® בעזרתו המטופלים מתאמנים מדי יום לתקופות קצרות ומוגדרות מראש. האימון מתבצע על ידי הרכבת אוזניות כשעתיים ביום ושמיעת מוזיקה העוברת עיבודים אקוסטיים המהווים גירוי צלילי. ניתן להתאמן תוך כדי פעילות יומיומית או אפילו בשינה.

שיטה טיפולית יעילה עשויה לשפר מאוד את התפקודים השונים ולאזן את הגוף ואת הנפש. חשוב לעודד את הילד ולחזקו, וחשוב לטעת בו ביטחון ביכולתו לסייע לעצמו לשפר את תפקודיו ולהגיע לתפקוד תקין ונורמטיבי. תוצאות הטיפול בשיטה המסייעת להתמודדות עם מגוון רב של תופעות ולקויות ובהן: הפרעת קשב וריכוז, סרבול מוטורי, אוטיזם, תסמונת אספרגר ועוד. השיטה מוכיחה כי יש בה מענה אפקטיבי ביותר.


ויסות חושי – כשהטבע סוטה מזרימתו...

תוכנית של גירוי צלילי עשויה לשפר את התפקוד באמצעות גירוי מערכת העצבים שאחראית על שליטה גופנית בכלל ובחושים בפרט ואחראית גם על איזון הגוף. על מנת להפיק מהשיטה את מלוא הפוטנציאל הגלום בה יש לבצעה באינטנסיביות על פי הנחיות אישיות.


העדר ויסות תקין גורם לשורה של תופעות המקשות על השתלבות הילד בחברה וכתוצאה מכך היווצרות דימוי עצמי שלילי, חוסר ביטחון ותחושת חריגות. ויסות חושי לא תקין בא לידי ביטוי, בין השאר, ברגישות יתר למגע ובשמיעה, רגישות מופלגת לריחות, צורך מתמיד בתנועה מזה או נטייה להימנעות מתנועה, בררנות בבחירת מאכלים ועוד. על מנת לשפר את הוויסות החושי הורי הילדים הלוקים בו ממלאים תפקיד חשוב בכך שמבינים את הילדים ומעודדים אותם גם בזמן האימון.

ויסות חושי – פתרון אישי ויסות חושי – פתרון אישי
 
מלא פרטים כאן בכדי שנוכל ליצור איתך קשר