הקושי לזכור שמות של אנשים, מספרי טלפון, את החומר לקראת הבחינה הקרובה או היכן הנחנו את הטלפון הנייד יכול להיות תוצאה של הפרעת קשב וריכוז. יחד עם זאת מסתבר כי תרגילים לשיפור הזיכרון יכולים לסייע לכל אחד לזכור טוב יותר, גם אם אין ברקע הפרעת קשב או לקות למידה. באמצעות תרגול קצר וקבוע, תוכלו גם אתם לשפר פלאים את הזיכרון שלכם.

תרגילים לשיפור הזיכרון בתרגול חזרתי

אחת השיטות הטובות ביותר לשיפור הזיכרון מבוססת על חזרתיות. לא מדובר בשינון סתמי כי אם בהשמעה של פריט המידע בקול, פעם אחר פעם. זו שיטה שמסייעת לחלק מהשחקנים ללמוד טקסטים ארוכים בעל פה, אבל היא עובדת נפלא גם אם רוצים לזכור שמות. פגשתם מישהו חדש? במהלך השיחה חיזרו מספר פעמים על שמו, בקול. זהו תרגיל פשוט, אך הוא בהחלט עובד.

תרגול בדמיון  

תרגילים לשיפור הזיכרון נוספים מבוססים על שימוש בדמיון. מהות התרגיל היא להכניס את פרטי המידע שאתם רוצים לזכור לתוך תסריט דמיוני שיקל על הזכירה. למשל, אם אתם רוצים לזכור תאריכים חשובים או את רשימת המכולת, שבצו את הפרטים השונים בתוך סיפור דמיוני. למשל, תוכלו לדמיין שאתם נוסעים ביער, ועל העצים צומחים "פירות" שהם למעשה מוצרי המכולת שאתם זקוקים להם. על עץ אחד צומח קרטון חלב, על העץ הבא צומחים כיכרות לחם.

יש הממליצים לדמיין מסלול מוכר, למשל הדרך הביתה מהעבודה או אל בית הספר. אותם פריטי מידע שאתם רוצים לזכור מחכים לכם בנקודות מפתח לאורך המסלול. למשל, כיכר לחם טרי ממתין לכם על דלת הכניסה לבית, בתוך המעלית מחכה לכם קרטון החלב.

זיכרון והשימוש בגירויים

דרך נוספת להשיג שיפור זיכרון הינה באמצעות שימוש בגירויים. במידת האפשר, השתמשו בחושים השונים, לרבות חוש המימוש, ריח, טעם, בתהליך הלמידה. גם שיטה מדעית כגון שיטת טומטיס מציעה טכניקות וגם תרגילים לשיפור הזיכרון. נמצא כי שימוש בתדרים צליליים נבחרים, המושמעים מבעד לאוזניות מותאמות מסייע מאוד גם לחיזוק תהליכי חשיבה וזכירה וגם לשיפור קשב וריכוז.

תרגילים לשיפור הזיכרון שכל אחד יכול לבצע תרגילים לשיפור הזיכרון
מלא פרטים כאן בכדי שנוכל ליצור איתך קשר