דני הגיע למרכז טומטיס בגיל עשר.הוא אובחן בגיל שבע כבעל הפרעת קשב והיפראקטיביות. אך, מכיוון שהוריו חששו "שיש עוד משהו", פנו לאבחון פסיכיאטרי כשהיה בן תשע, וגילו שבנם סובל מתסמונת אספרגר.
כך תיארו את בנם: "תמיד הרגשנו שהוא קצת שונה". מאז שהיה תינוק, שמנו לב שרעש מוציא אותו מדעתו. הקפדנו לא להפעיל מכשירי חשמל בנוכחותו, והשתדלנו לא להרים את הקול".
"דני התחיל לדבר מוקדם, דקלם טקסטים שלמים בעל פה, שר לפי מנגינה והיה אלוף בפזלים, אבל הוא אף פעם לא שחק משחקי דמיון. הוא גילה עניין באותיות ובמספרים לפני גיל 3 ולמד לקרוא כמעט ללא עזרה. הוא קורא בשטף אבל לא תמיד מבין את הסיפור,
ונראה לנו שזה כלל לא מפריע לו! דני נהנה לקרוא בקול רם וממשיך גם כשכולם מבקשים ממנו להפסיק.
בהשוואה לאחיו, הוא מגושם ולא מצליח לרכב על אופניים או לקשור שרוכים, למרות שמאוד רוצה ומשתדל.

דני אוגר מידע ומרבה לשאול שאלות טריוויה - הוא בקי למשל, בכל פרטי מזג אויר. מצד שני, צריכים להסביר לו דברים שאחיו הבינו מגיל צעיר. הוא מבין ומקבל חוקים ברורים של מותר ואסור. הצרות מתחילות עם "חוקים" פחות ברורים כמו: את מי מותר לחבק ומתי. למרות כל הסברינו, הוא מסוגל עדיין לחבק אדם שזה עתה הכיר ולהפגין כלפיו חיבה מוגזמת.
מבחינה חברתית דני חביב, אבל ילדים מציקים לו וגוררים אותו למעשים "אסורים" כתנאי לחברות שהוא כל כך מחפש."

כיצד ניתן לעזור לדני באמצעות שיטת טומטיס? 

שיטת טומטיס אינה מרפאה את תסמונת אספרגר, אך היא יכולה לעורר שינוי רב באיכות חייו של דני. השינוי מתבטא בהפחתת ומיתון התסמינים. 
הטיפול נעשה על ידי גירוי צלילי, המאמן את חלקי האוזן ומגרה את מערכת העצבים המרכזית.

הגירוי הצלילי יסייע לדני על ידי:
הפחתת רגישותו לרעש
 שיפור בויסות חושי, בשיווי משקל ובקואורדינציה
שיפור בעיבוד צלילי
שיפור במיומנויות תקשורת, שפה ודיבור

מה השיג דני מהטיפול?

(מפי הוריו)
"דני שמח מאוד עם הישגיו מהטיפול הוא מצליח לרכב על אופניים (!) ולקשור שרוכים - סימנים ברורים עבורנו לשיפור בשיווי משקל ובקואורדינציה שלו.

בתחילת הטיפול, חשדנו שהוא נעשה עוד יותר רגיש לרעש, אבל היועץ שלנו הסביר שזה מפני שאוזניו "נפתחו" לטווח רחב של צלילים - כך שהוא שם לב יותר למה שקורה מסביב. עם הזמן, ראינו שדני מסוגל לסבול יותר רעש וגירויים. כיום, אנחנו מבלים אתו בקניון השכונתי, כי הוא
מקשיב לנו ולא "מאבד את הראש". להפתעתנו גילינו שניתן לסמוך עליו, שיסתובב לבד ויפגוש אותנו בשער היציאה הנכון ובזמן שקבענו.

הוא התבגר במהלך הטיפול, ונהיה יותר עצמאי ופחות מקובע. שינוי בלתי צפוי בסדר היום כבר לא משגע אותו ואותנו כי עכשיו הוא מוכן להקשיב ולקבל הסבר הגיוני.


אנו מעודדים במיוחד מכך שדני מודע לרגשות שלנו ומנסה להתחשב בנו.
הוא גם מתחיל להבחין בדרגות שונות של חברות.
שינויים אלה אצל דני שיפרו את איכות חייו שלו..... וגם של כולנו".

 

סיפורו של דני תיאור בעיית תסמונת אספרגר וטיפול בה
מלא פרטים כאן בכדי שנוכל ליצור איתך קשר