אחד השלבים החשובים ביותר עבור כל ילד הוא לימוד השפה והדיבור. היכולת לתקשר באופן מלא עם הסובבים אותם היא מרכיב משמעותי בהתפתות של כל ילד. בשנים האחרונות החלה להתפתח המודעות לבעיות שונות של ילדים בפיתוח יכולות התקשורות ובהתפתחות השפה והדיבור.

טיפול בהתפתחות שפה ודיבור   עשוי להיות קריטית עבור ילדים שאובחנו כעלי בעיות בהתפתחות השפה והדיבור. שיטת טומטיס היא שיטה ייחודית המאפשרת טיפול בהתפתחות שפה ודיבור לסובלים מכך. החלק הראשון בטיפול הוא כמובן אבחווןן הבעיה. בשיטת טומטיס מבצע יועץ טומטיס מוסמך ומנוסה את האבחון ויחד עם ססדרה של ראיונות ובדיקות שאורכות כשלוש שעות קובעים היועצים את אופי הבעיה.

טיפול בהתפתחות שפה ודיבור שמציעה שיטת הטיפול הייחודית של טומטיס כוללת שיפור של יכולות מהותיות עבור התפתחותו של הילד. טיפול בהתפתחות שפה ודיבור  של טומטיס משפרת את יכולת הלמיד של הילד, את יכולת הקריאה ואת השליטה השפתית שלו, כמו גם את הזיכון את איכות הקשב שלו והיכולת להתמקד במשימה וההסתגלות החברתית ועוד כישורים רבים אחרים.

טיפול בהתפתחות שפה ודיבור  פועל על ידי גירוי צלילי המאמן את חלקי האוזן השונים ומגרה את המוח. העיקרון הפועל מאחורי השיטה הוא ההבנה שבעייה בהתפתחות הדיבור והשפה נובע מבעיה של הקשבה, למרות שהשמיעה היא כביכול תקינה.
ההבנה שרכישת השפה והדיבור הם תהליכים שעשויים לעצב את באופן משמעותי את המשך חייו של כל ילד מביאה הורים רבים  לחפש  טיפול בהתפתחות שפה ודיבור.  שיטת טומטיס מאפשרת להורים רבים ברחבי העולם לוודא שילדיהם לא ישארו מאחור ויהיו יכולים להשתלב במהירות יחד עם שאר חבריהם במערכת החינוכית והחברתית ללא רגשי נחיתות.

לסיכום: רכישת השפה והדיבור הם שלבים מהותיים בשנותיו הראשונות של כל ילד. טיפול בהתפתחות שפה ודיבור עשוי למנוע בעיות שונות שיצוצו בהמשך הדרך עבור ילדים הסובלים מבעיות בהתפתחות השפה והדיבור. שיטת טומטיס מאפשר לילדים להתגבר על בעיות קיימות ברכישת השפה.

טיפול בהתפתחות שפה ודיבור טיפול בהתפתחות שפה ודיבור

הפרעות קשב וריכוז אצל ילדים עלולות להעיב לא רק על תפקודים שונים של הילדים הלוקים בהן אלא גם על חיי משפחותיהם. אבחון דידקטי מאפשר להתוודע אל הסיבות והגורמים להפרעות. הפרעות בקשב עלולות להתחדד ולהתעצם כאשר הסביבה עמוסה בגירויים מסיחי דעת, 

מלא פרטים כאן בכדי שנוכל ליצור איתך קשר