מתוך כתבה בעיתון "ידיעות אחרונות" 12.2.01  כתבת: איריס נאור-ליפשיץ

יאיר מרמת גן הוא מתכנת בחברת מחשבים ובעל תואר שני בהתנהגות ארגונית. אבל כילד העתיד נראה לו, איך לומר, מעורפל: בגן תמיד ישב בצד, בבית הספר סבל מבעיות קריאה, מקשיי ריכוז, מחוסר יכולת להטמיע מידע ולקלוט נתונים, והתקשה לזכור ולבצע משימות פשוטות. "אסטרונאוט" נהגו לכנות אותו.

בכיתה י"א עבר יאיר חוויה שאותה הוא מתקשה לשכוח: המורה למתמטיקה אמרה לו שהוא אינטליגנטי מאוד אך גם עצלן ולכן עליו להתאמץ יותר. יאיר סבר שאולי יש משהו בדבריה ובמשך יום שלם ניסה לפתור משוואה ריבועית לשווא. למחרת הוכיחה אותו המורה לעיני כל התלמידים כשפתרה את המשוואה תוך שניות ונזפה בו שוב שיפסיק להיות עצלן.

"תמיד ידעתי שאני ילד שונה", מספר יאיר. "סבלתי מאוד אבל לא הבנתי מה הבעיה שלי. לא הייתי מסוגל ללמוד בעל פה. לא הצלחתי לעשות שיעורים בקצב של כולם. בזכות האינטליגנציה הגבוהה שלי פיתחתי שיטות לוגיות שלא תלויות בזיכרון, שעזרו לי לעמוד בנטל הלימודים.

בצבא שירתתי בתפקיד משרדי, וכשהמפקד שלי ביקש ממני לבצע שלושה דברים ברצף, נאלצתי לרשום את הבקשות. כשאנשים אמרו לי את שמם, הייתי שוכח אותו מיד.
סבלתי גם מבעיות התמצאות במרחב. גרתי בירושלים  וכדי להגיע למרכז העיר הייתי נוסע לפי תחושה ולא על פי זיכרון או התמצאות".

"מתוך בושה", הוא ממשיך ומספר, "הסתרתי את הבעיה מהוריי. בגיל 22 קראתי כתבה על שיטת טומטיס,  ולפי הסימפטומים שתוארו הבנתי שאפשר לעזור לי. אחרי אבחון לקויות למידה,אבחון קשב וריכוז ובעקבותיו טיפול בלקויות למידה התברר שאני סובל מהפרעת קשב שנקראת ADD.

"במשך שלושה שבועות נכחתי ב-15 מפגשים של טיפול שנקרא "תוכנית הקשבה". השפעת הטיפול לא הייתה מיידית, כי עם השנים סיגלתי לעצמי הרגלים מסוימים. אבל פתאום זכרתי שמות של אנשים, התמצאתי במרחב, זכרתי מסלולי נהיגה, וגם היכולת המתמטית שלי השתפרה".

בגיל 27 רצה יאיר לשוב לסדרת טיפולים נוספת, "אחרי טיפול של שמונה ימים מצבי השתפר פלאים", הוא מתאר.
"היום אני מתפקד לגמרי רגיל. אחרת לא הייתי יכול לעבוד כמתכנת מחשבים".

לסיפור אישי נוסף:
"התחלתי להאמין שאני באמת עצלנית"
היא לא היתה מסוגלת להכין שיעורים ולהתכונן לבחינות. רק כשהיתה כבר סטודנטית בטכניון
היא הגיעה לטיפול בבעיות הלמידה והזיכרון שלה. רותם ענבר על הסטיגמה מילדות ועל השיטה שפתחה לה עולם חדש.
http://www.nrg.co.il/online/archive/ART/226/818.html

סיפורו של יאיר סיפורו של יאיר
מלא פרטים כאן בכדי שנוכל ליצור איתך קשר