שיטת טומטיס, המסייעת לילדים להתגבר על הקושי בהפרעת דיספרקסיה ולהשתחרר מאזיקיו הכובלים, מעניקה ערכים מוספים רבים, חשובים ומהותיים, אשר ניתנים לא רק להבחנה אלא גם למדידה.
הוריהם של ילדים רבים המטופלים באמצעות שיטת טומטיס מעידים על השינוי הדרמטי שהוא חולל בהם, לרבות חיזוק הדימוי והביטחון העצמיים והשבת שמחת החיים.

הטיפול בילדים הסובלים מהפרעת דיספרקסיה או סרבול מוטורי באמצעות שיטת טומטיס, מבוצע אך ורק בפיקוחם ובהנחייתם של אנשי מקצוע שהוכשרו והוסמכו לטפל באמצעותה. מאות מרכזים טיפוליים בשיטת טומטיס, הפזורים בכל רחבי העולם, עשויים להעיד על המוניטין הרב שלה ועל היקף פעילותה.

מענה טיפולי המשפר תפקוד

אין ספק כי רבים יעדיפו את שיטת טומטיס הפונה לשורש הבעיה ובונה תשתית נוחה יותר לתפקוד. שיטת טומטיס מבוססת על גירוי האוזן באמצעות מכשיר מיוחד המשפר באופן משמעותי את איכות ומהירות הקליטה. באמצעות הגירוי מתאפשר עיבוד מידע ויישומו בתפקודים תודעתיים וגופניים כאחד. תנאי חשוב ואולי הכרחי לטיפול אפקטיבי בתופעה הוא אבחון מדויק שלה. 

 

דיספרקסיה הינה הפרעה בהפעלת מיומנויות מוטוריות בשל הקושי לרכוש אותן. קושי זה, שעלול להיגרם בגלל שינויים נוירולוגיים בגוף האדם, משליך על מכלול התפקודים ובהם: תכנון תנועה וביצועה, קושי במוטוריקה גסה ועדינה, קושי בלימוד תנועות שאינן מוכרות, קושי בהתמצאות במרחב וקואורדינציה ועוד. אחת משיטות הטיפול, שזה מכבר הוכחה כיעילה, מכונה שיטת טומטיס. במרכזי הטיפול של השיטה, בהדרכתם, בפיקוחם ובהשגחתם של יועצים מוסמכים, מטופלים הלוקים בתופעת דיספרקסיה.


האימון באמצעות הגירוי הצלילי מטפל בשורש הבעיה. הוא מטפל בחוסר היכולת להשתמש בשמיעה (התקינה) להקשבה, אשר מהווה תנאי הכרחי לקליטת מסרים, להבנה וליכולת לנהוג על פיהם באופן תקין, מושכל וקוהרנטי. התופעה ניתנת לטיפול. הטיפול מאפשר ללוקים בה להפנים ולהטמיע תפקודים נורמטיביים המחוללים שינוי מכריע באיכות חייהם. מאחר שהעדר יכולת הקשבה פוגע ופוגם ברכישת תפקודים בסיסיים, אשר הקשבה תקינה מהווה תנאי הכרחי להם, טיפול בהקשבה ושיפורה מאפשר שיפור במדדי האישיות ובתפקודיה השונים.

 

דיספרקסיה - לגרות את האוזן להקשיב

שיטת טומטיס מבוססת על גירוי האוזן באמצעות מכשיר מיוחד המשפר באופן משמעותי את איכות ומהירות הקליטה. באמצעות הגירוי מתאפשר עיבוד מידע ויישומו בתפקודים תודעתיים וגופניים כאחד. תנאי חשוב ואולי הכרחי לטיפול אפקטיבי בתופעה הוא אבחון מדויק שלה. באמצעות השיטה מטופלים סוגים שונים של לקויות ובהן: ליקוי לשוני, הבא לידי ביטוי בקשיי הגייה ודיבור ובמקרים מסוימים גם בפעילות פשוטה כגון לעיסה; ליקוי בנייתי- שבו מתגלה קושי להרכיב ולחבר חלקים זה לזה, קושי בניתוח הנחיות והוראות ולבצען ועוד ליקויים.


שיטת טומטיס היא שיטה טיפולית מוכחת בשורה של לקויות אשר בסיסן הוא נוירולוגי. בדיספרקסיה  ניתן להשיג באמצעות הטיפול המודרך והמונחה שיפור מהותי המאפשר ללוקים בה להתגבר על מכשולים רבים שהלקוּת מערימה בדרכם. אפשר לתרגל את השיטה בבית באמצעות מכשיר נייד ולקבל תמיכה וחיזוק מההורים ומכל המשפחה. על מנת להיווכח בתוצאות חיוביות של השיטה נדרשת התמדה יומיומית לפרקי זמן מוגדרים מראש. התרגול נעשה בהנחייתן ובהדרכתן של יועצות טומטיס מוסמכות.

דיספרקסיה דיספרקסיה
מלא פרטים כאן בכדי שנוכל ליצור איתך קשר