הפרעת קשב וריכוז-לפתור בעזרת שיטת טיפול מהפכני

 הפרעת קשב וריכוז-לפתור בעזרת שיטת טיפול מהפכני טיפול בהפרעת קשב וריכוז

ADD /ADHD הינם מונחים מקצועיים המגדירים את תופעת הפרעות קשב וריכוז.
ADHD –Deficit/Hyperactivity Disorder Attention, הוא מונח כולל להפרעה, ו- ADD הגדיר בעבר את הפרעת קשב וריכוז כשהיא אינה מגיעה בצירוף של היפראקטיביות.

אנשים רבים הסובלים וחווים הפרעת קשב וריכוז  ( ADD / ADHD )
הם בעלי שמיעה תקינה והקשבה לקוייה.
שיטת טומטיס משפרת קשב וריכוז.

כחמישה עד עשרה אחוזים מכלל האוכלוסייה, מבוגרים וילדים, סובלים מהפרעת קשב וריכוז, או בכינוייה המקצועי - ADHD/ADD. הפרעה זו פוגעת בתפקוד השוטף של האדם, ואינה מאפשרת ביצוע פעולות פשוטות. אם בעבר הוגדר חוסר שיתוף פעולה מצד ילד כחוסר רצון, היום נבדקת האופציה להפרעת קשב וריכוז. אבחון לקויות למידה היא הדרך לבדוק האם האדם סובל מההפרעה, ואם כן באיזו רמה. הפרעות קשב וריכוז מחייבות טיפול שיסייע לאדם להתמודד עם הלקות, ולהצליח לבצע את אותם תפקודים שנמנע ממנו לעשות עד כה. זיהוי הבעיה היא חלק מקדים והכרחי לכך.

מקור ואופן התפתחות

ADD/ADHD הם המונחים המגדירים את התופעה בעגה המקצועית, והם מבטאים ראשי תיבות של Attention Deficit/Hyperactivity Disorder. המונח ADD הוא שם עבר של ההפרעה והוא אינו כולל את ההיפראקטיביות.

הפרעות קשב וריכוז מצויות בכל שכבות האוכלוסייה, ללא קשר לרמת המשכל של האדם. אלו הן לקויות נוירולוגיות, היכולות להחריף במידה והסביבה אינה תומכת באופן ראוי. גורמים ביולוגים ורגשיים יכולים גם הם להחמיר את ההפרעה ותסמיניה, במידה ואינם מטופלים בצורה טובה. הפרעות קשב וריכוז מתפתחות אצל האדם בהדרגה, והן אינן נעלמות, אלא ממשיכות גם בחייו הבוגרים, אם כי חלק מהסובלים מהתופעה מצליחים לצמצמם אותה, על ידי טיפול והתמודדות נכונה.

 

תסמיני ADD/ADHD

להפרעות הקשב והריכוז ישנם ביטויים רבים, המשתנים בין אדם למשנהו ולפי מידת ההפרעה. לעיתים המקור של התסמינים מגיע מגורמים אחרים, כגון: לקויות שמיעה או בעיות רגשיות. הזיהוי המקדים לכך הוא חשוב, על מנת שהטיפול יעשה בהתאם. הפרעות הקשב והריכוז פוגעות בכל צד והיבט של החיים, בכישורים החברתיים וביכולות התקשורתיות, בכישורים לימודיים וביכולת לרכוש השכלה, בהיבט הרגשי, בהיבט ההתנהגותי, בפן המקצועי ובתחום הבריאותי. כאמור, לתופעה קיימים מגוון רחב של תסמינים, החל מהתקפי זעם ועד אי יכולת לביצוע מטלות פשוטות.

שיטת טיפול מהפכנית

התהליך לשיפור ניכר בתופעה מתחיל עם אבחון הפרעות קשב וריכוז, במידה וקיימת התופעה הטיפול יתחיל במספר דרכים, שיטת טומטיס יודעה כטכניקה לטיפול בהפרעת קשב וריכוז המביאה מהפכנות בדרכי הטיפול וההתמודדות עימן ובסיוע קלינאית תקשורת. שיטת הטיפול עובדת ישירות על מקור התופעה, על ידי גירוי צלילי והשפעה על פענוח המידע המגיע מהאוזן אל המוח. אחד היתרונות הגדולים שיש לטיפול הוא בכך שאין הילד מעורב בו, והוא עסוק בדברים המעניינים אותו תוך כדי ביצוע הטיפול.


 

סיפורים אישיים:

אנשים רבים הסובלים וחווים הפרעת קשב וריכוז  ( ADD / ADHD )
הם בעלי שמיעה תקינה והקשבה לקוייה.
שיטת טומטיס משפרת קשב וריכוז.