היום קיים טיפול המשמש תחליף לריטלין

היום קיים טיפול המשמש תחליף לריטלין  תחליף לריטלין טבעי

הפרעות קשב, ADD/ADHD, ליקויי למידה, סרבול מוטורי, עיכובי התפתחות, אוטיזם, תסמונת אספרגר ועוד- הם הפרעות ולקויות הקיימים ומאובחנים מידי יום בקרב ילדים, צעירים ומבוגרים. ילדים רבים המאובחנים בהפרעות קשב נאלצים ליטול ריטלין כפתרון לבעיה, אולם כיום קיים תחליף לריטלין.

 

שיטת טומטיס – מתבססת על אימוני הקשבה באמצעות גירוי צלילי, שכן הקשבה לקויה תפר את איזון הגוף ואת חיוניותו של המוח. לכן, מטרת התוכנית של אימוני הקשבה היא לשפר את איכות ההקשבה.

 

מעדיפים אלטרנטיבה טבעית

קיימות שיטות רבות לטיפול בהפרעות קשב וריכוז והיפראקטיביות, הדרך הסטנדרטית, המוכרת והמקובלת מזה שנים הנה תרופת הריטלין. אולם, כיום קיימת מודעות לעובדה שריטלין הנה תרופה כימית ורבים מחפשים טיפול טבעי במקום ריטלין.

 

חסרונות הריטלין

הדרך הקלה, המהירה והנוחה ביותר היא נטילת תרופה לבעיה בריאותית, נפשית או התנהגותית כל שהיא. אך יחד עם זאת, לא תמיד התרופה בריאה לשימוש. לריטלין שניתן כמענה לבעיות קשב חסרונות רבים ולכן, רבים יחפשו טיפול טבעי במקום ריטלין.


אנשי מקצוע שונים בתחום החינוך מאמינים כי שימוש בתרופות לצורך הגברת יעילות הלמידה של התלמיד ימנע מהתלמיד למצוא את אסטרטגיות הלמידה המתאימות עבורו. יתרה מכך, קיימות תופעות לוואי עקב נטילת הריטלין הכוללות בדרך כלל חוסר תיאבון, כאבי בטן, עייפות, כאבי ראש ועוד.

החיסרון המהותי בנטילת הריטלין הוא יצירת התלות בו עקב שימוש ממושך, שכן הריטלין נכלל בחלק ב' של פקודת הסמים בחוק העונשין תשל"ז-1977, בשל הפוטנציאל שלו לשימוש לרעה ושלא למטרות הרפואיות שלו ונמכר בצורה חוקית רק על ידי מרשם רופא. לכן, לפני שממהרים ליטול ריטלין מומלץ לנסות תחליף לריטלין, שיעשה עבודה טובה לא פחות מאשר הריטלין.