הפרעות קשב וריכוז – יש מענה טיפולי

הפרעות קשב וריכוז – יש מענה טיפולי הפרעות קשב וריכוז – יש מענה טיפולי

 

הפרעות קשב וריכוז מעיבות על חיי הלוקים בהן לא רק בתחום הלימודים. הן מערימות קשיים על התפקוד היומיומי. ההפרעות מונעות יכולת להתרכז, לנהל שיח רציף, לארגן ולהתארגן במסגרת הזמן, לקבוע יעדים ולחתור בעקביות ובהתמדה להשגתם.


ההפרעות ניתנות לאבחון מקצועי. מערכת מבדקים מאששת או מפריכה חשד לקיומן של הפרעות אלה. ניתן לטפל בהן באמצעים שונים, לרבות, במידה שנדרש, בטיפול תרופתי.
אחת השיטות להתמודדות אפקטיבית עם הפרעת קשב  היא שיטת טומטיס, שעיקרה – אימוני הקשבה רציפים באמצעות גירוי צלילי. הגירוי הצלילי מגרה את האוזן ואת המוח ומאמן אותם להקשבה מרוכזת וממוקדת, שהיא המפתח לקשב.


השיטה קרויה על שם מייסדה, ד"ר אלפרד טומטיס המנוח, חוקר ורופא אף אוזן גרון. כיום, שיטת טומטיס מיושמת במאות מוסדות חינוך ובריאות ובמרכזים עצמאיים ברחבי העולם.
בשנים האחרונות, בישראל, אימוני ההקשבה מתבצעים באמצעות מכשיר נייד ייעודי המפיק גירוי צלילי.כל תוכנית מותאמת אישית לצורכי המטופל ומלווה על ידי יועצת טומטיס מוסמכת.  
הודות לניידות ונוחות המכשור הטיפול האינטנסיבי מתבצע בבית בזמן הפנוי של כל מטופל.

 

 c2nn


מקשיבים ומרוכזים חרף הפרעות קשב וריכוז


שיטת טומטיס הוכחה ומוכחת כיעילה ביותר להתמודדות עם שורה של תופעות ובהן ADHD. כמו כן היא מסייעת להתמודד עם בעיות דיסלקציה, סרבול מוטורי, קושי בעיבוד שמיעתי, הפרעות בוויסות חושי, אוטיזם ועוד.


אימון בשיטה זו מעניק ערך מוסף חשוב ביותר ללוקים בתופעת  הפרעות קשב וריכוז לצעירים ולמבוגרים. היא מסייעת לשיפור הזיכרון, לשליפת מילים, ליכולת לקבלת החלטות, ולשיפור הביטחון וההערכה העצמית.


חשוב לדעת, כי ניתן לחיות חיים מלאים ולתפקד כהלכה במערכות החיים השונות חרף קיומן של
הפרעות קשב וריכוז. האופן שבו מסייעת השיטה ותורמת לשיפור ולשכלול כישורים ויכולות מהווה תרומה עצומה לשיפור באיכות חייהם של הלוקים בהפרעת קשב וריכוז. אימון רציף ותרגול שוטף במכשיר מועיל ומשפר לבלי הכר את היכולות.